Strona Główna To ja Dawid :* Apel o Pomoc Jak możesz pomóc Wiadomości Co za nami Galeria Filmiki o mnie :) Linki Kontakt z rodzicami Dawidka Lipiec 26 2021 10:05:38
Menu

Link
Newsa
Artykuł
Zdjęcie

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 18
Nieaktywowany Użytkownik: 505
Najnowszy Użytkownik: Kartezjusz24
Co za nami
Delfiny – ssaki pomagające dzieciom chorym w rehabilitacji - 25.10.2014

 Na przełomie września i października, czyli od 25 września do 2 października po raz kolejny mogliśmy wyjechać na zajęcia rehabilitacyjne z delfinoterapii. Przekonaliśmy się do tego typu rehabilitacji dobrymi wynikami i ogólnie zauważalną poprawą po pierwszym pobycie. Po powrocie do domu, szczególnie miło zaskoczyło nas badanie EEG i jego pozytywny zapis. Ten zapis EEG jest Najlepszy od dziesięciu lat. Dawid jest chory na mózgowe porażenie dziecięce, epilepsje,  oczopląs i zanik nerwów wzrokowych. Dawid ćwiczył z terapeutką Anią i delfinem „Denisem”. Żeby terapia przebiegła tak sprawnie i skutecznie przydało się Dawidowi doświadczenie z zajęć na basenie i rehabilitacji, z jakich nasz syn korzysta dzięki Państwa pomocy od wielu lat. Bardzo byśmy chcieli, żeby Dawidek mógł w przyszłym roku także skorzystać z możliwości odbycia delfinoterapii i jeśli pozwolą nam na to fundusze uzbierane dzięki Państwu, którzy mają zawsze wrażliwe serce dla naszego syna. Dawid jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Serdecznie dziękujemy za dotychczas okazaną pomoc i nieskromnie prosimy o dalszą. Pozostajemy z pozdrowieniami wraz z Dawidem, mama Beata i tata Daniel oraz rodzeństwo – Antosia, Zuzanna i Jakub.
Pozdrawiamy z Gołdapii, w której przebywamy od 19 do 30 października, gdzie Dawid ma rehabilitację. Obejrzyjcie film jak Dawid jedzie na hipoterapię :)


1, 2, 3 - jedziesz Ty? Nie - jedzie Dawid... - 7.08.2014

 Kolejny miesiąc wakacji u Dawidka, ale jak to z Dawidem, ponowny wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Tym razem 10 sierpnia jedziemy do ośrodka "Tratwa", gdzie jak zwykle mnóstwo zajęć i mało czasu na lenistwo. W tym roku wakacje Dawidka są pracowite, ale dzięki Jego wytrwałości i upartości udaje się dążyć do zrealizowania marzenia o samodzielności. Skąd Dawid bierze tyle siły, żeby tak wytrwale dążyć do celu? Tego się chyba nie dowiem, bo nie mówi nic na ten temat a jedynie pokazuje swoją ciężką pracą z rehabilitantami, jak bardzo Jemu zależy nad spełnieniem tego największego marzenia. Wytrwała praca Dawida i Państwa pomoc daje rezultaty, choć jeszcze daleko do celu.

Dziękuję wraz całą naszą Rodziną za pomoc i pozytywne myśli o Dawidku, bez których nie bylibyśmy w dzisiejszym miejscu z rehabilitacją Dawida - Beata Dembińska.

Dość bimbania - znów do roboty - 12.07.2014

Już mamy prawie połowę lipca a za nami dwa bardzo pracowite dla nas miesiące na turnusach rehabilitacyjnych. 27 maja wyjechaliśmy na turnus rehabilitacyjny z delfinami, na którym przebywaliśmy do 3 czerwca i tam Dawid przygotowywał się do nadciągającego maratonu rehabilitacyjnego. Kolejny wyjazd odbył się od 15 czerwca do 28 i tym razem spędziliśmy go w Tratwie, gdzie jak zwykle Dawid dostawał ostro w tyłek chociaż nie da się ukryć, że były lekkie bunty, ale odnajdował dla siebie wiele przyjemności. W roku 2013 Dawid spędził wakacje w domu, ale tym razem dzięki pomocy Państwa darczyńców wakacje nie są lenistwem, ale dalszą walką o spełnienia marzeń Dawida, którymi są samodzielność i zagranie w piłkę. W niedzielę czyli 13 lipca pobudka bladym świtem i do samochodu pakujemy walizki, toboły, Dawida i inne niezbędne graty potrzebne na zajęciach rehabilitacyjnych w Niedrzwicy, gdzie między innymi odbędzie się walka Dawida jako wojownika z Goliatem - Lokomat PRO-V6. Mamy nadzieję, że ośrodek wytrzyma humory Dawida a Dawid jak zwykle da sobie radę z zajęciami rehabilitacyjnymi.

Powiem na ucho tym wszystkim, którzy nam pomagają i nie ma znaczenia jak wiele razy, że gdyby nie Państwo Wasza troska o naszego syna to Dawid byłby dzisiaj w bardzo trudnej sytuacji a chodzenie o kulach byłoby niemożliwe. Jeżeli jest to możliwe to wspierajcie nas w trudnej walce Dawida, bo zwycięzcą nie jest tylko Dawid, ale Państwo darczyńcy i cała nasza rodzina.

Serdecznie pozdrawiamy my rodzice czyli Beata i Daniel oraz Dawid z rodzeństwem Tośką, Zuźką i Kubą

Jak wspomina Beata...

I znowu ruszamy... - 13.06.2014

 Żeby nie było nudno to złapaliśmy trochę oddechu po bardzo fajnym pobycie w delfinarium w Turcji, gdzie Dawid przechodził rehabilitację ćwicząc z delfinami. Dawidowi bardzo się podobało do tego stopnia, że z jednym delfinem wymienił buziaki. 15 czerwca ruszamy na kolejny turnus, ale tym razem do Tratwy, gdzie jak zwykle Dawid będzie miał zajęcia od rana do wieczora z przerwami na posiłki. Tratwa jest najczęstszym ośrodkiem, w którym bywamy z Dawidem.

Po krótkim odpoczynku w trakcie wakacji ruszamy od 13 lipca tym razem do Niedrzwicy czy Dawid będzie przechodził rehabilitację w "Lokomacie". Tam spędzimy dwa tygodnie i po powrocie do domu Dawid skorzysta trochę z wakacji i odpocznie od szkoły i zajęć rehabilitacyjnych.

Serdecznie pozdrawiamy :) Beata z Dawidem i z resztą rodzinyTam gdzie pływają delfiny - 29.05.2014

  Zgodnie z zapowiedzią o naszym wyjeździe 26 maja około północy zatrzymaliśmy się w Warszawie, żeby chwilę odpocząć, coś przegryźć i chwile pospać, ale gospodarz nie był wylewny o jedzeniu nie było mowy, dostaliśmy picie i rodzice też a później z Tosią poszliśmy spać. Około 1 w nocy zaczęliśmy się pakować do wyjazdu na punkt zborny organizatora ekspedycji i zajechaliśmy tam około 2. Ja zszedłem bez kul, bo zostały w domu rodzinnym i dalej pewnie będę jeździł na wózku a Tosię wyniósł tata na plecach, bo jak zasnęła to nikt nie mógł jej dobudzić. Na lotnisko dojechaliśmy około godziny 3 i po 2 godzinach przeszukiwania walizek z gaciami, ubraniami i stanikami wypuszczono nas na drugi koniec Polski. Tam czekał na nas wszystkich autobus, który zawiózł nas do samolotu, którym nie był dreamliner. Czy wiecie Państwo czym się różni małolata od dreamlinera? Małolata - mało lata i dreamliner też mało lata. Po wejściu na pokład samolotu, zapakowaniu naszych tobołów do luków bagażowych czyli 8 walizek, 4 toreb, nie wpuszczonego bagażu podręcznego zasiedliśmy z Tośką na eleganckich fotelach lotniczych i czekaliśmy na rozpoczęcie lotu. Nie jestem pewien, ale z tymi bagażami chyba przesadziłem, bo po przylocie okazało się, że są 3 walizki i jedna torba podręczna. Pewnie ta pomyłka wychodzi ze zmęczenia albo za dużo patrzyłem na luk bagażowy. Rozglądałem się razem z Tosią gdzie siedzą rodzice i ku mojemu przerażeniu na fotelach lotniczych zobaczyłem rodziców. Pomyślałem,  że jak rodzice bedą się tak całować to mogę mieć duże kłopoty z rehabilitacją, bo zapomną, że przyjechali tu ze mną na delfiny. Okazało się, że to było chwilowe i są rodzicami odpowiedzialnymi, bo po wylądowaniu na miejscu w Turcji natychmiast się za nas wzięli i pojechaliśmy do hotelu a tam mieliśmy cały dzień na spędzenie wolnego czasu i przygotowanie się do zajęć z tymi "potworami". Ja rozumiem, że można pływać z karpiem, ale nie z rekinem, który udaje delfina. Zajęcia rozpoczęły się już od środy i oprócz pływania z delfinami są też zajęcia terapeutyczne. Zgodnie z informacją organizatora wyjazdu. Dobrze, że nauczyłem się nurkować i dość dobrze pływam jak na swoją chorobę MPD, bo te moje osiągnięcia bardzo się przydały w trakcie przebywania w basenie z tym "potworem" delfinem. Zapomniałem, że delfin to nie koń i zabrałem jabłka żeby mu się podlizać, ale delfiny nie chciały ode mnie jabłek, więc cała nasza rodzinka z przyjemnością je zjadła. Pobyt w basenie wraz z delfinami jest dla mnie ogromnym wydarzeniem i kolejną nauką pływania. Jestem bardzo zadowolony, że mogę spróbować nowego sposobu rehabilitacji, który powinien mi pomóc w dalszej stałej rehabilitacji, której celem jest moją samodzielność i stłumienie padaczki, która jest dla mnie bardzo uciążliwa i bardzo utrudnia mi codzienne zajęcia w domu, w szkole czy w czasie zabawy.

Chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować za wszystkie wpłaty, duże i małe, jakie przekazaliście na konto fundacji i pozwoliliście żebym dalej walczył o spełnienie największego marzenia o swojej samodzielności. Gdyby nie tak wielu ludzi ja nie mógłbym o tym marzyć a rodzicom nie udałoby się nigdy zebrać tak dużych pieniędzy, bo oprócz Mamy i Taty mam siostrę Tosię, Zuzię i brata Jakuba i mieszkamy na wsi. Pięknie Wam za wszystko dziękuję. Mam myśl, ale nie wiem czy rodzice się zgodzą, żeby takiego jednego delfina przywieść do Łęczyc i wybudować dla niego basen - ale by było suuperancko. Aha bym zapomniał macie Państwo pozdrowienia od Mamy, Taty i Tosi :) Przesyłamy buziaki dla wszystkich :* Dawid Dembiński

Pani, Pan, my wszyscy możemy pomóc Dawidowi w rehabilitacji i spełnieniu Jego najważniejszych marzeń o samodzielności. Tu znajdziesz wszystkie informacje jak pomóc.

Nowe wyzwanie :) - 28.04.2014

 27 maja przed Dawidem staje nowe wyzwanie, w którym zmierzy się z delfinami. Ponieważ wszystkie turnusy rehabilitacyjne, które się do tej pory odbywały zawierały stale te same zajęcia, które na daną chwilę nie rozwijają Dawida i zostawiają go w tej samej sprawności fizycznej. Istnieje granica jaką jest epilepsja, na która cierpi Dawid, która powoduje brak istotnych postępów w rehabilitacji. Dowiedzieliśmy się, że możemy spróbować przekroczyć tą granicę a rehabilitacja może pójść dalej z pomocą delfinów. Jak informuje organizator wyjazdu:

"Delfinoterapia (Dolphin Assisted Therapy) Zaletą proponowanego programu organizowanego przez Fundację „Dobra Wioska” jest prowadzenie delfinoterapii przez polską kadrę oraz pod stałą opieką polskiego lekarza w kompleksie z innymi rodzajami terapii (terapią rodzinna, arteterapią, treningiem relaksacji). Podstawą delfinoterapii jest tak  zwany „model sonaforetyczny”, gdzie delfin występuje w roli naturalnego ultradźwiękowego sonaru. Wynikiem jego oddziaływania jest pozytywna stymulacja centralnego systemu nerwowego oraz innych narządów pacjenta. Czyni to delfinoterapię metodą wybitnie nadającą się do przeprowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych. Terapia jest prowadzona pod okiem lekarza i psychoterapeuty. Najważniejszym jej elementem pozostaje jednak kontakt pacjenta z delfinem. Delfinoterapia odbywa się w trybie intensywnym: 10 dni wypełnionych zabiegami. Delfinoterapia z powodzeniem stosowana jest w leczeniu i rehabilitacji dzieci i dorosłych z następującymi schorzeniami: zaburzenia funkcjonowania centralnego systemu nerwowego, porażenie mózgowe, wczesny autyzm dziecięcy, zespół Downa, zaburzenia mowy i słuchu. Szczególna skuteczność została potwierdzona w leczeniu neuroz, zespołów stresu pourazowego, traum psychicznych, depresji endogennych, dysleksji."

Musimy spróbować, bo jak nie spróbujemy to nie dowiemy się czy Dawidowi pomoże delfinoterapia w zrobieniu kolejnego kroku w uzyskaniu samodzielności. Ta samodzielność to przyszłość Dawida, nie tylko pod względem fizycznym, ale także psychicznym. Wszystko to zawdzięczamy Państwu czyli Darczyńcom, którzy pamiętają o naszym synie Dawidzie i wspomagają nas w walce o jego samodzielność.

Dziękujemy za pomoc, Dawid, Beata i Daniel Dembińscy

Niespodzianka <3 - 11.01.2014

 Dziękujemy za prezent, który był miłym zaskoczeniem a prezentem była koperta, na której obok naszego adresu były narysowane uśmiechnięte buźki oraz życzenia - dużo zdrówka. W kopercie znajdowały się czyste koperty oraz znaczki do tych kopert w ilości około 100. Ponieważ koperta była "bąbelkowa" to pieczątka pocztowa była odbita niewyraźnie i z niej wynika, że przesyłka pochodziła z Strzelno albo Strzelce. Bardzo dziękujemy za ten miły prezent, który po raz kolejny pokazał, że są ludzie, dla których los naszego syna Dawida nie jest obojętny.

Bardzo dziękujemy za tę przesyłkę, Beata z DawidemPrzekaż swój 1% podatku Dawidowi Dembińskiemu

Każdy z nas, także TY decydujemy, co zrobimy ze swoim 1% podatku dochodowego. Każdy z nas, także TY możesz pomóc choremu i potrzebującemu – wystarczy chcieć to zrobić. Sam decydujesz, komu oddasz Swój 1% podatku a warto pomyśleć, kto otrzyma Twoje pieniądze. Możesz przekazać Swój 1% podatku Dawidowi Dembińskiemu będącemu podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” będącą Organizacją Pożytku Publicznego.

Swój 1% podatku możesz pozostawić bez wskazania odbiorcy Twojego 1% podatku i wtedy Twoje pieniądze otrzyma beztroskie i rozrzutne Państwo, które zapomniało o swoich najsłabszych Obywatelach. Decyzję podejmujesz tylko TY i to od Ciebie zależy, kto będzie miał uśmiech na buziaku po otrzymaniu Twojego 1% podatku. Dawid Dembiński choruje na:

- mózgowe porażenie dziecięce, - padaczkę, - zanik nerwu wzrokowego, - zez, - oczopląs „nystagmus”.

TWÓJ 1% PODATKU TO WIELKI DAR SERCA, KTÓRY NIC CIEBIE NIE KOSZTUJE A POMOŻESZ W LECZENIU I REHABILITACJI. Zapraszam – daj się namówić i przekaż swój 1% podatku Dawidowi Dembińskiemu.

Więcej o Dawidzie Dembińskim dowiesz się na stronie oraz na tej stronie a jak przekazać swój 1% podatku dowiesz się poniżej. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc i zrozumienie trudnej sytuacji potrzebujących Twojej pomocy chorych.

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem: 5564 Dembiński Dawid Daniel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” W polu “KRS” wpisać: 0000037904, W polu “Wnioskowana kwota” – kwotę, którą chcemy przekazać - nie wyższą niż 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. W polu “Cel szczegółowy 1%” wpisujemy: 5564 Dembiński Dawid Daniel


Dawida możesz poznać oglądając film.

Copyright by Marina & krecik
Dziękujemy za przekazanie 1% swojego podatku za 2012 rok Dawidkowi - 20.11.2013

 Wszystkim, którzy pomagają Dawidkowi w rehabilitacji i przekazują nawet najdrobniejszą kwotę bardzo serdecznie dziękujemy za ten wspaniały gest.

Beata i Daniel Dembińscy z dziećmi

Urzędy Skarbowe, które przekazały 1% podatku dla Dawida

Pięknie dziękujemy - 22.10.2013

Wszystkim Państwu, którzy nas wspierają duchowo, materialnie a także przekazywaniem informacji o Dawidku innym bardzo dziękujemy. Każda pomoc jest nam potrzebna ponieważ pomaga Dawidkowi osiągnąć Jego marzenie o samodzielności a efekty wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne są widoczne na filmikach z wyjazdów. Gdyby nie Państwa pomoc, pomoc rehabilitantów oraz ciężka praca Dawidka to dzisiejszy stan zdrowia nie miał by takich wielkich osiągnięć.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i mimo trudnej sytuacji gospodarczej każdej rodziny bardzo prosimy o dalszą pomoc.
Beata, Daniel, Dawidek, Kuba, Zuzia i Tosia
Pani, Pan, Ty, On - wszyscy razem możecie pomóc Dawidkowi - 13.12.2012

 Przekaż swój 1% podatku dla Dawida Dembińskiego, który jest podopiecznym Organizacji Pożytku Publicznego Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Przekazując swój 1% podatku na rzecz Dawidka nie ponosisz żadnych kosztów - ten Wielki Dar Serca nic Ciebie nie kosztuje. Sam decydujesz czy 1% Twojego podatku przekażesz na pomoc w leczeniu i rehabilitację 14 - letniego Dawida czy oddasz beztroskiemu i rozrzutnemu Państwu. Za nim wypełnisz PIT pomyśl komu potrzebna jest pomoc.

Szczegóły jak przekazać 1% podatku znajdziesz na stronie.

Za Dar Serca dziękujemy Dawid z rodzicami


Uff, już po wszystkim... - 18.11.2012

 14 stycznia 2013 roku w Krakowie w klinice okulistycznej Dawid przeszedł kolejny zabieg, tym razem na drugim oku i w trakcie trwania tego zabiegu okuliści dokonali drobnego zabiegu na oku operowanym poprzednim razem. Wszystko odbyło się dobrze a zabieg trwał około 1,5 godziny i po zabiegu Dawid się wybudził pełen energii i chęci powrotu do domu. Późnym popołudniem Dawid i ja pojechaliśmy do rodziny w Bielsku - Białej, gdzie następnego dnia rano jedziemy do Łęczyc.
Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zabiegu. Beata z Dawidem

Więcej zdjęć Dawidka po zabiegu znajdziesz w Galerii
Dwa miesiące wakacji bez rehabilitacji, ufff - 18.04.2012

Nareszcie dwa miesiące wakacji i wolnego czasu bez rehabilitacji. Za nami pobyty na turnusach rehabilitacyjnym w Tratwie. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie wielu dobrych ludzi. 29 kwietnia byliśmy w Gołdapii a kolejny wyjazd pod koniec roku andrzejadamiakkrecik.salon24.pl/393996,dawid-i-lokomat-prov6 Dawidek był rehabilitowany na najnowszym lokomacie. Było to dla Dawida bardzo ważne ponieważ coraz lepiej się pionizuje. Dawid w chodzeniu nie jest doskonały, ale bardzo się stara. Wyjazd do Gołdapii, mimo problemów Dawida po upadku i rozcięciu sobie dość poważnie głowy, udał się. Dawid ma wiele satysfakcji z każdego nowego osiągnięcia w życiu i każdego kroku do przodu w rehabilitacji.
W dalszym ciągu prosimy Państwa o pomoc finansową kierowaną na konto fundacji, które znajdziesz w zakładce "Jak możesz mi pomóc".
Każda wpłata, nawet najmniejsza przybliża Dawidka do samodzielności i spełnienia Jego marzenia
Pozdrawiamy, Beata Dembinska z synem Dawidem


"Tratwa" i ja - 26.11.2011

"Tratwa" to miejsce, gdzie wiele dzieci także i ja http://dawiddembinski.hpu.pl/photogallery1..., http://dawiddembinski.hpu.pl/photogallery2... dzięki pomocy rehabilitantów możemy realizować swoje marzenie o samodzielności. W "Tratwie" otoczony jestem pomocą, życzliwością wielu ludzi. Myślę, że takie zdanie mają inne dzieci ich rodzice. Bardzo lubię jeździć do "Tratwy".

Nadal zbieramy pieniądze, duże i małe na kolejne turnusy w 2012 roku. Czy pomożesz mi wyjechać na kolejny turnus?

Za okazaną mi pomoc dziękuję. Buziak Dawid


Lokomat PRO V6 - 17.08.2011

Dawid i LOKOMAT- PROV6 czyli walka Dawida z Goliatem

„Dawid, jako jedyny podjął wyzwanie rzucone przez filistyńskiego wojownika Goliata.”

Czy pomożesz Dawidkowi spełnić jego marzenie? 13 letni Dawid Dembiński jest wielkim marzycielem i wierzy, że marzenia się spełniają a także wierzy, że wiara czyni cuda. Chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, zanik nerwu wzrokowego, wada wzroku – zez, oczopląs „nystagmus”. 13 lat życia Dawida, to nieustanna walka z Goliatem, tylko w rzeczywistości Goliatem jest choroba dziecka.,/span>
Jak wspomina Beata Dembińska lekarze twierdzili, że jej syn będzie roślinką, zależny od pomocy innych ludzi. Rzeczywistość pokazała inaczej, to dzięki nieustającej rehabilitacji, wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne, pomocy całej rodziny i życzliwych ludzi Dawid jest coraz bardziej samodzielny. Dzięki swojej pracy, upartości i ambicji robi coraz większe postępy. Chłopiec razem z mamą kilka razy w roku wyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne, koszt takiego turnusu to już ok. 5 tyś. zł. Dokumentację z pobytu na turnusach oraz wiele innych dokumentów i zdjęć można zobaczyć na stronie Dawida Dembińskiego. Dzięki wspaniałemu gestowi jednego z darczyńców, chłopiec może w domu ćwiczyć w kombinezonie. Takie ćwiczenia były możliwe tylko w ośrodkach rehabilitacji, teraz dodatkowo może robić je z innymi ćwiczeniami w domu. Dawid korzysta na turnusach także z zajęć z hipoterapii, pływania, masażu, terapii „master”, terapii ręki, zajęć w kombinezonie, z „pająka”, dogoterapii oraz zajęć grupowych. Jak mówi Beata: „ gdyby nie pomoc wielu ludzi, to wszystko nie byłoby możliwe. Ciężka praca Dawida i jego sukcesy są możliwe dzięki wspaniałym i życzliwym Dawidowi darczyńcom.”
 Od 29 kwietnia do 11 maja Dawid razem z Mamą przebywali na rehabilitacji w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „MARZENIA”, gdzie chłopiec będzie miał zajęcia na urządzeniu zwanym: „LOKOMAT- PROV6”. Jest to pierwszy w Polsce i dziewiąty na świecie pediatryczny model aktywnej ortezy do nauki chodu. Urządzenie to pozwala na trening na bieżni w prawidłowym wzorcu chodu w warunkach dynamicznego obciążenia, trening lokomotoryczny z wykorzystaniem urządzenia. Lokomat pozwala na precyzyjną pracę, wykonanie maksymalnej liczby powtórzeń cykli chodu, co jest niezbędnym elementem w reedukacji utraconej lub zaburzonej funkcji ruchu. Ponadto pozwala zapobiegać powstawania kompensacji i patologicznych wzorców we wczesnych etapach usprawniania w schorzeniach neurologicznych. System lokomat można w szczególności stosować w przypadku porażenia mózgowego. Lokomat zalecony jest u pacjentów neurologicznych, najskuteczniejsza reedukacja chodu oparta o najnowszą wiedzę z zakresu neurologii, neurofizjologii i neurorehabilitacji, indywidualizacja parametrów w trakcie treningu chodu, rozpoczęcie wczesnego usprawniania, gdy pacjent porusza się z niewielką prędkością a zastosowane odciążenie wspomaga prawidłowy wzorzec chodu, obiektywizacja prowadzonej terapii a zwłaszcza w tym aktywności pacjenta.
Terapia lokomotoryczna za pomocą automatycznej ortezy umożliwia skuteczne działanie w kierunku poprawy zaburzonych funkcji chodu spowodowanych urazami lub chorobami układu nerwowego. Lokomat używany jest w rehabilitacji po uszkodzeniach rdzenia kręgowego, udarach, urazach czaszkowo mózgowych, w stwardnieniu rozsianym oraz w wielu innych uszkodzeniach układu nerwowego. Istnieją także przeciwwskazania, ale informacje na ten temat najlepiej uzyskać w ośrodku rehabilitacji.
Urządzenie to służy do osiągnięcia samodzielności, czyli służy spełnieniu wielkiego marzenia Dawidka o swojej samodzielności, zagraniu w piłkę. Chłopiec rehabilitując się w trakcie turnusów osiąga coraz lepsze wyniki w samodzielnym chodzeniu. Dotychczas Dawid poruszał się z pomocą chodzika, później z pomocą kul a teraz coraz częściej stawia samodzielne kroki. Lokomat pomoże Dawidowi prawidłowo chodzić, co przybliża chłopca do samodzielności. Takie turnusy rehabilitacyjne są opłacane przez rodziców chorego chłopca a koszt turnusu z lokomatem to ponad 5 tyś. zł. Koszt takiego turnusu może wzrosnąć w przypadku dołączenia dodatkowych zajęć rehabilitacyjnych. Dawid jest podopiecznym Organizacji Pożytku Publicznego Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Chłopiec w Fundacji ma swoje subkonto i jeżeli ktoś z państwa chcę wspomóc rehabilitację Dawida to powinien kierować wpłatę na subkonto Dawida w Fundacji. Cenna jest każda kwota wpłacona dla Dawidka a więcej informacji jak to zrobić dowiesz się TU.
Możesz przekazać darowiznę, to wielki dar serca, nic ciebie nie kosztuje. Pomagając Dawidkowi, pomagasz dziecku czekającemu na twoją pomoc. Beztroskie i rozrzutne Państwo nie pomoże chłopcu, to ty decydujesz, komu pomożesz. Dawidka i jego rodzinę poznasz zaglądając TU.
Krecik zaprasza do pomocy Dawidkowi, pomagając chłopcu dołączasz się do realizacji jego marzenia. Zrealizowanie tego marzenia da wielką radość chłopcu i jego rodzinie, twoja pomoc jest bezcenna.

Więcej zdjęć znajdziesz TU


Kilka słów - 21.04.2014

Mili goście odwiedzający moją stronę z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Państwu radosnych i ciepłych w rodzinnym gronie Świąt, śmiejących się jajek, mokrego dyngusa oraz dużo zdrowia. Dawidek z rodziną
Aha, bym zapomniał - zostałem turystą. 26 kwietnia pakujemy graty i zmykamy do Warszawy na kilka wizyt u lekarzy. Spanie w samochodzie, bo już 28 kwietnia mamy być w Krakowie na konsultacji okulistycznej. Ja się wyśpię w samochodzie, Mama na pewno też ale jestem ciekaw kiedy się wyśpi Tata - nie będę pytał, bo strach się bać. Buziaki, napiszę wszystko jak wrócę. Dawid


Co mnie czeka??? - 13.03.2011

Cześć, to ja Dawid. Od dziś, czyli od 13 marca jadę do Tratwy na rehabilitację, czyli obóz przetrwania XD Ciekawe, kto przeżyje? Spotkam mojego Magnata i Ciotkę Kaśkę, ale pewnie da mi popalić :)) już się boję :P Trzymajcie za mnie kciuki, bo tam będzie niezły sajgon :))
pozdrawiamy Dawidek z Mamą :**** buziaki
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Jednym kliknięciem podzielisz się linkiem ze znajomymi


Tłumacz strony
Ostatnie Artykuły
Co zrobisz ze swoim ...
Dawid Dembiński zmag...
Żyjemy w grupie, po ...
Parafrazując Michnik...
Co Dawid Dembiński r...
Kontakt i Szukaj


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Od dnia 28.04.2011r.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 693,379 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie