Strona Główna To ja Dawid :* Apel o Pomoc Jak możesz pomóc Wiadomości Co za nami Galeria Filmiki o mnie :) Linki Kontakt z rodzicami Dawidka Lipiec 26 2021 10:33:38
Menu

Link
Newsa
Artykuł
Zdjęcie

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 18
Nieaktywowany Użytkownik: 505
Najnowszy Użytkownik: Kartezjusz24
Dawid Dembiński zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym

 „Pewnego razu miłość zapytała przyjaźń, – do czego ty jesteś potrzebna, kiedy jestem ja? Przyjaźń odpowiedziała – jestem po to, żeby tam gdzie ty zostawiasz smutek i łzy, mógł pojawić się uśmiech.”

Bardzo proszę o pomoc dla Dawida Dembińskiego w leczeniu i rehabilitacji. Moja prośba o pomoc dla chłopca nie jest tylko moją, ale także mamy Dawidka – Beaty Dembińskiej. Beata Dembińska razem ze swoim synkiem Dawidkiem zwracają się do Państwa o pomoc. Można pomóc Dawidkowi w dalszej rehabilitacji i leczeniu dokonując darowizny na konto Fundacji „Dzieciom Zdążyć z Pomocą” należącą do Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) a także można przekazać dla chłopca 1% swojego podatku. Przekazując swój 1% podatku nie ponosisz żadnych kosztów, ponieważ musisz oddać swój podatek bogatemu i rozrzutnemu państwu. Przekaż swój 1% podatku Dawidowi Dembińskiemu, ten WIELKI DAR SERCA nic Ciebie nie kosztuje.

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 5564 Dembiński Dawid Daniel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”
W polu “KRS” wpisać: 0000037904,
W polu “Wnioskowana kwota” - kwotę, którą chcemy przekazać, czyli nie więcej niż 1% podatku należnego.
W polu “Cel szczegółowy 1%” wpisujemy: 5564 Dembiński Dawid Daniel


Dawidek od urodzenia, czyli od 16 października 1998 roku choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec choruje także na: epilepsję, oczopląs i zanik nerwu wzrokowego. Od urodzenia chłopca, jego rodzice robią wszystko, żeby był sprawny jak jego rówieśnicy. Dawid ma także swoje marzenia, które bez pomocy wielu ludzi trudno będzie chłopcu zrealizować a mianowicie, marzy o zagraniu w piłkę. Dla przeciętnego człowieka gra w piłkę nie jest wielkim zdarzeniem, ale dla chłopca urasta do wielkiego marzenia. Rehabilitacja Dawidka przynosi widoczne efekty - od roku chodzi o kulach. Krótkie odległości próbuje pokonywać samodzielnie i często się to udaje. Obecny okres życia Dawidka, to bardzo niebezpieczny czas dla dojrzewającego chłopca chorego na padaczkę i mpd.

Dawid mając ataki padaczki, przechodzi je bardzo ciężko. Chorzy w tym wieku, w jakim jest chłopiec bardzo często „uwsteczniają” się w osiągniętej rehabilitacji. W okresie, w jakim jest obecnie Dawid, potrzebuje więcej zajęć rehabilitacyjnych niż zwykle. Zajęcia i pobyty na turnusach rehabilitacyjnych są bardzo kosztowne. Największe efekty w rehabilitacji są wtedy, kiedy jest to rehabilitacja kompleksowa i systematyczna.

Taką terapię zapewniają pobyty na specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych. Niestety, ale są to wysokie koszty a pobyt na jednym takim specjalistycznym turnusie wynosi ok. 6.000 zł. Efekty takiego pobytu i przeprowadzanych zajęć są wtedy, kiedy chłopiec przynajmniej, co drugi miesiąc w takim turnusie uczestniczy.

 W 2012 roku Dawid Dembiński uczestniczył w 6 takich turnusach. Wyjazdy te są możliwe tylko dzięki darczyńcom, bo rodziców dziecka nie stać na samodzielne finansowanie wyjazdów. Daniel Dembiński ojciec chłopca pracuje i to Daniel utrzymuje całą rodzinę. Beata Dembińska zajmuje się dziećmi, ponieważ oprócz Dawidka mają jeszcze troje dzieci. Dawid ma 12 letniego brata Kubę oraz dwie siostry – 6 letnią Antosię i 11 letnią Zuzię. Rodzina Dembińskich mieszka na wsi, jest to wieś Łęczyce w województwie Pomorskim.

W 2013 roku Dawid i jego mama Beata mają 6 rezerwacji na turnusy rehabilitacyjne. Rezerwacja to jeszcze nie wyjazd, trzeba na te wyjazdy zebrać pieniądze a jest to łączna kwota ok. 30 000 zł. Dawid pomiędzy turnusami przechodzi stałą rehabilitację w domu i jest to miesięczny koszt ok. 700 do 1000 zł. Dzięki wspaniałemu darczyńcy, wierzącemu tak jak rodzice Dawidka w jego samodzielność udało się kupić kombinezon „DUNAG”. Kombinezon ten jest polskim odpowiednikiem kombinezonu „THERA SUITS”, w którym Dawidek ćwiczy na zajęciach podczas turnusów rehabilitacyjnych.

W lipcu 2011 roku w Krakowskim szpitalu Dawid przeszedł pierwszy zabieg korekty oczopląsu, zabiegowi zostało poddane gorsze lewe oko. Niestety koszty przeprowadzonego zabiegu zapłacili rodzice Dawidka, dlatego że NFZ odmówił refundacji tego zabiegu. Oczopląs Dawidka jest znaczącą wadą przeszkadzającą w rehabilitacji, ponieważ spowalnia i utrudnia osiągnięcie samodzielności chłopca. Zabieg był bardzo potrzebny i dzięki zabiegowi Dawid osiągnął ogromne postępy w zakresie utrzymania równowagi. Zabieg korekty oczopląsu kosztował 2.600 zł. Z zabiegiem tym związane były częste wyjazdy na konsultacje do Krakowa a co za tym idzie kolejne koszty, bo z Łęczycy do Krakowa jest ok. 600 kilometrów. W grudniu 2012 roku odbył się drugi zabieg w Krakowie a efekty są rewelacyjne, bo oczopląs powoli się wycofuje.

W miesiącach maju i wrześniu 2012 roku Dawid przebywał na specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku „MARZENIA” w Gołdapi. W ośrodku tym chłopiec odbywał zajęcia rehabilitacyjne na specjalistycznym urządzeniu „LOKOMAT PROV6”, czyli aktywnej ortezie do nauki prawidłowego chodu.

Mama Dawidka, Beata Dembińska mówi:
„Nie mamy odpowiedniej ilości pieniędzy na kontynuacje leczenia i rehabilitacji Dawidka a dalsze leczenie i rehabilitacja jest niezbędna a niewiele brakuje by nasz syn samodzielnie chodził. W opiece nad dziećmi pomagają nam dziadkowie i w ten sposób umożliwiają mnie i Dawidkowi wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Największym marzeniem naszego synka jest zagrać kiedyś w piłkę i być samodzielnym. Bardzo prosimy pomóżcie nam spełnić marzenie naszego synka. Bardzo dziękuję za okazaną dotychczasową pomoc dla naszego dziecka.”

 Możecie Państwo poznać Dawidka i Jego postępy w rehabilitacji oglądając filmiki z jego udziałem. Na stronie www.dawiddembinski.hpu.pl znajdują się zdjęcia z turnusów rehabilitacyjnych oraz można zobaczyć także, na co są przeznaczane pieniądze od darczyńców zebrane na jego subkoncie w Fundacji. W galerii na stronie Dawidka wstawiane są również kopie rachunków za leczenie i rehabilitację, po to żeby wszystko było transparentne. Każda wpłata dokonana na subkonto Dawidka w Fundacji, nawet ta najdrobniejsza jest cenna i przybliża chłopca do realizacji jego marzenia o samodzielności.

Wiadomo, że nie każdy może pomóc Dawidkowi finansowo, ale dużą pomocą jest także rozpowszechnianie tego apelu i informacji o Dawidzie Dembińskim. Każdy może pomóc, wystarczy chcieć.

Kontakt z rodzicami Dawida Dembińskiego:
Beata, Daniel i Dawid Dembińscy
Ul. Kwiatowa 10
84-218 Łęczyce
Telefon: 602 236 766
e-mail: beata-dembinska123@wp.pl

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc dla Dawida Dembińskiego i zapraszam do dalszej pomocy a także do rozpowszechniania informacji o potrzebie pomocy dla chłopca.

O Dawidzie dowiesz się także na tej stronie.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Jednym kliknięciem podzielisz się linkiem ze znajomymi


Tłumacz strony
Ostatnie Artykuły
Co zrobisz ze swoim ...
Dawid Dembiński zmag...
Żyjemy w grupie, po ...
Parafrazując Michnik...
Co Dawid Dembiński r...
Kontakt i Szukaj


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Globus odwiedzających
Od dnia 28.04.2011r.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 693,400 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie